Super Obligacje

blog obligacji korporacyjnych i skarbowych

wtorek

25

luty 2020

1

komentarze

Pożyczki na Śląsku – na co zwrócić uwagę przy wyborze zobowiązania?

Dodany przez , Kategorie: Finanse

Portfel z pieniędzmi

Pożyczki to popularne produkty finansowe, głównie z uwagi na ich łatwą dostępność. Przeważnie wymagania co do nich nie są tak wysokie, jak w przypadku kredytów celowych. Dotyczy to zarówno zobowiązań zaciąganych w bankach, jak i w firmach pożyczkowych. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze pożyczki na Śląsku?

Jak wybrać pożyczkę na Śląsku?

Przede wszystkim konieczne jest ustalenie, czy chcesz zaciągnąć pożyczkę w banku, czy w firmie pożyczkowej. To z kolei zależy od kilku czynników. Decydując się na zobowiązanie w banku, klienci podlegają skrupulatnej weryfikacji, sprawdzana jest ich zdolność kredytowa i dane w BIK. Prywatne firmy pożyczkowe stosują zazwyczaj mniej restrykcyjne wymagania, z tego powodu dostępne są nawet pożyczki dla zadłużonych. Trzeba jednak liczyć się z kosztami takich zobowiązań. Oczywiste jest, że osoby o nieskazitelnej historii kredytowej udadzą się do banków, a kredytobiorcy, którzy mają niską zdolność kredytową lub w przeszłości mieli problemy ze spłatą zadłużeń, będą przeglądać oferty firm pożyczkowych. Wielu praktycznych informacji dotyczących tego, jak wybrać pożyczki na Śląsku dowiesz się z serwisu silesiakredyt.pl.

zobacz także:  Obligacje korporacyjne a Krajowy Depozyt

Pożyczki bankowe – na co uważać?

Pożyczki bankowe to produkty dla osób, które nie widnieją w BIK i nie są zadłużone. To, co je wyróżnia to to, że nie są one celowe i mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. Kwoty takich zobowiązań nie są niskie, klienci banków mogą liczyć nawet na 200 000 zł, wiele zależy od ich zdolności finansowej i rodzajów zabezpieczeń, niektóre banki oferują bowiem pożyczki hipoteczne. Chociaż banki łatwiej przyznają pożyczki niż kredyty, ma to jednak swoje konsekwencje. Często takie produkty mają wyższe RRSO, co zwiększa całkowite koszty zobowiązania. Bardziej opłacalne są kredyty bankowe, jeśli więc dana osoba zastanawia się, co jest dla niej lepsze i ma dylemat, który produkt wybrać, niech zwróci uwagę na parametry obu ofert. Pomocne w tym mogą być porównywarki kredytowe i pożyczkowe. W większości przypadków to kredyty będą tańsze, chociaż wymaganych może być więcej formalności.

zobacz także:  Oprocentowanie obligacji skarbu państwa, w jakich krajach najwyższe, najniższe, od czego zależy?

Pożyczki pozabankowe – kiedy warto je zaciągnąć?

Pożyczki pozabankowe to produkty finansowe, które są zaciągane, kiedy wnioskodawca potrzebuje pieniędzy „na już”. Niektóre firmy pożyczkowe przyznają zobowiązania niemal od ręki, tego samego dnia wręczając gotówkę lub wykonując przelew na wskazane konto. Ma to oczywiście swoje plusy i minusy. Pieniądze są dostępne natychmiast, ale trzeba liczyć się z wysokimi kosztami takiej pożyczki. RRSO, czyli jeden z ważniejszych parametrów, przy produktach pozabankowych może być naprawdę wysoki.

zobacz także:  Obligacje skarbowe

W przypadku pożyczek pozabankowych nie jest konieczne podawanie celu, na który przeznaczone zostaną środki. Firmy stosują również mniej wymagającą weryfikację klienta w porównaniu do banków. W rzeczywistości bywa, że klientami takich instytucji stają się osoby, które nie mają stałego źródła dochodu, mają niewielką zdolność kredytową lub negatywną historię kredytową. Korzystanie z takich pożyczek nie jest złe, jeśli ma się z czego je spłacić. Dla wielu osób największą zaletą produktów pozabankowych jest to, że są one dostępne niemal natychmiast, czasem nawet bez wychodzenia z domu i może uzyskać je prawie każdy, wystarczy spełniać kryterium wiekowe.

1 komentarz

  1. Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *