Super Obligacje

blog obligacji korporacyjnych i skarbowych

piątek

1

kwiecień 2022

4

komentarze

Skąd czerpać wiedzę na temat promocji bankowych i finansów?

Dodany przez , Kategorie: Finanse

Gazeta o finansach

Pieniądze to temat, z którym każdego dnia spotyka się każdy dorosły. Edukacja finansowa prowadzona w szkole jest często teoretyczna i jeśli we własnym zakresie nie nauczymy się dobrze gospodarować pieniędzmi, możemy mieć problem z oszczędnością i zarabianiem. Obecnie mamy dostęp do wielu różnego rodzaju promocji, które pozwalają zarabiać na przykład na zakładaniu kont bankowych. Skąd czerpać wiedzę o finansach? Podpowiadamy.

Skąd czerpać darmową wiedzę o promocjach bankowych? Czym jest edukacja finansowa?

Z kwestią odpowiedniego zarządzania pieniędzmi, zmaga się każdy z nas. Obecnie, duża ilość wiedzy znajduje się w sieci, mamy także możliwość uczestnictwa na różnego rodzaju kursach. Teoria to jedno, w praktyce jednak gospodarowanie pieniędzmi może przysporzyć pewnych niedogodności. Warto wiedzieć, gdzie szukać, aby natrafić na najlepsze sposoby zarobkowania. Dobrym pomysłem na dodatkowy zarobek są różnego rodzaju oferty specjalne, dzięki którym możesz zyskać jednorazowo nawet kilkaset złotych. Ciekawe artykuły omawiające promocje bankowe są publikowane na zgarnijremie.pl, blogu poruszającym interesujące zagadnienia finansowe. To bardzo ważne, aby szukać aktualnych źródeł wiedzy, które pomogą zorientować się w bieżących akcjach specjalnych.

zobacz także:  Kredyt konsolidacyjny a pożyczka konsolidacyjna – różnice

Warto w tym miejscu wspomnieć także o tym, czym jest edukacja finansowa. To pojęcie, które określa ogólną, wypracowaną zdolność do rozpoznawania ryzyka finansowego i pozyskiwania informacji, które sprawiają, że konsumenci są bardziej świadomi swoich możliwości.

Popularne blogi finansowe

Edukacja finansowa to proces, ale wiedza, którą możemy zdobywać niemal każdego dnia, jest dostępna cały czas w sieci. Jednym z popularniejszych sposobów docierania do odbiorców są blogi finansowe, chętnie czytane z uwagi na prosty język i umiejętność wyjaśniania w przyjazny sposób skomplikowanych pojęć. Wiele z nich zyskało już miano ponadczasowych, a w Internecie pojawiają się wciąż nowe serwisy. Blogi, które na pewno warto odwiedzić, to na przykład:

  • Zgarnijpremie– strona poświęcona promocjom bankowym i różnym sposobom inwestowania,
    oferuje także wiedzę o nowych zjawiskach finansowych i pomysły na zarabianie;
  • Jak oszczędzać pieniądze – to jeden z popularniejszych blogów, o czym świadczy fakt, że jego autor utrzymuje się tylko i wyłącznie z tej aktywności. Na stronie znajdują się różne porady, a także artykuły komentujące bieżące wydarzenia, w których autor przedstawia inną perspektywę i sposób podejścia do problemu;
  • Subiektywnie o finansach – ten blog to już absolutny klasyk. Autor opisuje różnego rodzaju ogólne mechanizmy inwestycyjne, skupiając się na działaniu większych firm i opisując zjawiska z perspektywy giełdowej. To bardzo ciekawy blog, na który warto zajrzeć;
  • Livesmarter – serwis, podobnie jak Zgarnijpremie, opowiada głównie o promocjach bankowych. Są one na bieżąco aktualizowane, tak, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
zobacz także:  Kredyt czy obligacje — skąd pozyskać finansowanie na rozwój firmy?

Finansowe portale internetowe

Niegdyś wyroczniami w kwestiach finansowych i przekaźnikami wiedzy na temat tego, co dzieje się na światowych rynkach, były gazety, poruszające temat giełdy czy finansów. Dzisiaj rolę tę przejęły portale internetowe, które prowadzone są przez dziennikarzy na bieżąco śledzących wszystkie wydarzenia w kraju i na świecie. Do najpopularniejszych należą dziś Business Insider, Money.pl, Bankier, czy też Parkiet. Dzięki nim dowiesz się o tym, która spółka wchodzi właśnie na rynek, oraz w co warto inwestować. Często publikowane są także porady dla początkujących i artykuły wyjaśniające podstawowe pojęcia.

zobacz także:  Jak ogłosić upadłość konsumencką? Z czym wiąże się upadłość konsumencka?

Rankingi finansowe i porównywarki promocji bankowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi i różnego rodzaju premiami, które oferowane są przez placówki finansowe, definitywnie powinieneś śledzić różnego rodzaju porównywarki i rankingi. Są one bardzo często dostępne przez blogi i serwisy, między innymi wspomniany już Zgarnijpremie. Rankingi promocji bankowych aktualizowane są na bieżąco i przedstawiają najbardziej atrakcyjne promocje w danym sezonie czy miesiącu.

4 komentarze

  1. Ira
  2. Nowak
  3. Ufo
  4. Janusz Król

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *