Super Obligacje

blog obligacji korporacyjnych i skarbowych

banki w artykułach

środa

31

lipiec 2019

1

komentarze

Jak zarabiać na lokatach? Jakie lokaty wybierać?

Dodany przez , Kategorie: Finanse, Inwestowanie

polskie pieniądze

To dlatego, że banki nierzadko najlepsze warunki oferują nowym klientom. Z tego względu może być niekorzystne zakładanie lokaty odnawialnej….Trudno jednak stosować tę metodę, gdy banki przymuszają do zakładania konta. Lokaty na krótki czy długi okres? Gdy wybiera się lokaty, wiele zależy od tego, jak się przedstawia sytuacja ze stopami procentowymi.

poniedziałek

10

luty 2020

1

komentarze

Kredyt czy obligacje korporacyjne? Sposoby na pozyskanie kapitału na rozwój firmy

Dodany przez , Kategorie: Obligacje

Pieniądze na biznes

To oznacza, że należy dokładnie określić, na co zostaną wydane, a potem ściśle się tego trzymać i rozliczać z bankiem….Będą dla banku zbyt mało wiarygodne, ich zdolność kredytowa jest niewystarczająca. Co jeszcze trzeba wiedzieć? Czas pozyskania finansowania w ten sposób jest zróżnicowany, trudno jest przewidzieć, czy cały proces będzie trwać kilka, czy kilkanaście dni.

środa

18

wrzesień 2019

0

komentarze

Kredyt konsolidacyjny a pożyczka konsolidacyjna – różnice

Dodany przez , Kategorie: Finanse

polskie banknoty

Banki konsolidują kredyty, ale niechętnie podchodzą do konsolidacji pożyczek. Podstawową jednak różnicą jest to, że kredyt konsolidacyjny jest zobowiązaniem celowym….Jedną z różnic jest to, że kredyt konsolidacyjny możemy zaciągnąć tylko w banku, natomiast pożyczek konsolidacyjnych udzielają również firmy pozabankowe, a nawet prywatne osoby na podstawie umów pożyczkowych.